A tartalékképzés természetes dolog, sokan fagyasztanak le zöldségeket, húsokat, készételeket. Ennek számos előnye van, de nem mindegy, a fagyasztás és az előkészületek hogyan is zajlanak.
A tartalékképzés természetes dolog, sokan fagyasztanak le zöldségeket, húsokat, készételeket. Ennek számos előnye van, de nem mindegy, a fagyasztás és az előkészületek hogyan is zajlanak.
A megfelelően lefagyasztott húst kiolvasztást követően is friss lesz. Ennek főleg akkor van nagy jelentősége, ha tényleg kihagyhatatlan akcióval találkozunk a boltban.
Ügyeljünk a hús frissességére
Ha a friss hús lefagyasztása mellett döntünk, akkor érdemes friss húst vásárolni. Ha nem friss a hús, vagy már akár lejárati időn túl van, akkor nincs értelme lefagyasztani.
Bár a lejárat dátumán nem tudunk változtatni, a húst érdemes legkésőbb a lejárat előtt 1-2 nappal lefagyasztani. A hús minőségét az is befolyásolja, hogyan és miképp fagyasztjuk le a húst. A nem megfelelő fagyasztással a hús sokat veszíthet minőségéből a kiolvasztást követően. De mi a fagyasztás helyes menete?
A fagyasztás menete
A húst egészben, de akár szeletekre vagy kokcákra vágva is fagyaszthatjuk. Fontos, hogy a húst fagyasztás előtt ne mossuk le vízzel. Minél kevesebb a felszínén a nedvesség, annál jobb. Fagyasztás előtt a húst érdemes törlőkendővel áttörölni.
Nem olcsó mulattság, de boltokban pergamen papír is kapható, ezzel érdemes a húst szárazra törölni.
A pergament a húsok csomagolásához is használják, ráadásul hentes boltokban is találkozni vele. A pergament helyettesíteni is lehet, akár sütőpapírral. Az így előkészített hús már mehet a fagyasztóba.
Még egy fontos dolog. Ha már egyszer egy húst kiolvasztottunk, azt visszafagyasztani már nem szabad. A kiolvasztott húst rögtön fel kell használni.
Rövid videó kóstolók, ennek nem lehet ellenállni
Válasszon egy helyen a legjobb receptek közül
Minden nap tipp ízletes fogásokra az egész családnak