Mogyorós-csokis falatok

Hozzáadta: TopPetra, 4.11.2020
Kategória: Desszertek, sütemények, Ünnepek, Karácsony, Karácsonyi desszertek
KÜLDÖTT KÉPEK
A mogyoró tökéletes alapanyag a sütéshez. Számos édességet készíthetünk belőle, és nekem az egyik nagy kedvencem a mogyorós-csokis falatka. Itt a darált mogyoró egyrészt a finom habsapkába is került, másrészt pedig a csokoládés töltelékbe is. Ezek kerülnek rá a kis tésztakorongokra: először a csokis-mogyorós töltelék, erre pedig a mogyorós sapka. Szerző: Jaja
KÜLDÖTT KÉPEK
Hozzáadta: TopPetra, 4.11.2020
Kategória: Desszertek, sütemények, Ünnepek, Karácsony, Karácsonyi desszertek
Előkészítés:
Sütés/főzés:
ALAPANYAGOK
Tészta:
100 gvaj
50 gporcukor
1 dbtojássárga
1 csomagvaníliacukor
Csipet só
180 gbúzafinomliszt
Hab:
3 dbtojásfehérje
150 gporcukor
200 gdarált mogyoró
Töltelék:
150 mlhabtejszín
150 gétcsokoládé
150 gdarált mogyoró
- A tészta hozzávalóit tésztává dolgozzuk, cipó alakúra formázzuk, fóliába csomagoljuk és legalább 2 órára hűtőszekrénybe tesszük. A kihűlt tésztát vékonyra nyújtjuk. A tésztából pogácsaszaggatóval vagy pohár szájával korongokat szaggatunk ki. A korongokat sütőpapírral kibélelt tepsire tesszük, 180 fokra előmelegített sütőben 7 percig sütjük.
- A tojásfehérjét habbá verjük, folyamatos verés mellett beledolgozzuk a cukrot és a darált mogyorót. Süteményes zsákba töltjük, majd sütőpapírral kibélelt tepsire megformázzuk a kis kupacokat – kb. akkorák legyenek, mint a megsült korongok. 150 fokra előmelegített sütőben 15 percig sütjük, majd a hőfokot 100 fokra csökkentjük és további 20 percig sütjük.
- A tejszínt felmelegítjük, beletesszük a darabokra tört csokoládét és addig keverjük, amíg a csokoládé fel nem oldódik. Hozzáadjuk a darált mogyorót.
RECEPT HOZZÁSZÓLÁS